Płynie Wisła, płynie...
13 listopada 2024 r. gościliśmy w bibliotece uczniów klasy I „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie. Za pomocą teatrzyku kamishibai uczniowie poznali swoją piękną ojczyznę z perspektywy „Królowej Polskich Rzek” – Wisły!
Wisła nie jest „zwykłą rzeką”... W pamięci Polaków zapisała się jako symbol polskości i patriotyzmu. Podczas spotkania zabraliśmy naszych gości w wyjątkowy literacki rejs po Wiśle. Wymienialiśmy myśli, odczucia i wiedzę podróżując wzdłuż jej zakoli. Niektóre informacje nas zaskoczyły, inne rozbawiły, a jeszcze inne pozostawiły przestrzeń do przemyśleń. Był czas na obserwację i refleksję. Zafascynowani Wisłą, zgłębialiśmy jej tajemnice, legendy, historię, walory i zagrożenia, z jakimi nasza polska rzeka się mierzy. Tej ekscytującej i żywiołowej podróży towarzyszyły przystanki w znanych i mniej znanych miejscach na mapie Polski.
Na zakończenie pierwszoklasiści wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematu zajęć. Była to wspaniała podróż pełna wrażeń, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy i do zobaczenia.















