Logo Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie

Płynie Wisła, płynie...

13 listopada 2024 r. gościliśmy w bibliotece uczniów klasy I „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie. Za pomocą teatrzyku kamishibai uczniowie poznali swoją piękną ojczyznę z perspektywy „Królowej Polskich Rzek” – Wisły!
Wisła nie jest „zwykłą rzeką”... W pamięci Polaków zapisała się jako symbol polskości i patriotyzmu. Podczas spotkania zabraliśmy naszych gości w wyjątkowy literacki rejs po Wiśle. Wymienialiśmy myśli, odczucia i wiedzę podróżując wzdłuż jej zakoli. Niektóre informacje nas zaskoczyły, inne rozbawiły, a jeszcze inne pozostawiły przestrzeń do przemyśleń. Był czas na obserwację i refleksję. Zafascynowani Wisłą, zgłębialiśmy jej tajemnice, legendy, historię, walory i zagrożenia, z jakimi nasza polska rzeka się mierzy. Tej ekscytującej i żywiołowej podróży towarzyszyły przystanki w znanych i mniej znanych miejscach na mapie Polski.
Na zakończenie pierwszoklasiści wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematu zajęć. Była to wspaniała podróż pełna wrażeń, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy i do zobaczenia.

 


 

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

Płynie Wisła, płynie...

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności