Lato – czas słońca, przygód, odpoczynku i… dobrej książki!
Lato najlepiej smakuje między stronami książek, gdzie każdy dzień może zamienić się w niezwykłą przygodę, a każda przeczytana historia prowadzi do krain pełnych tajemnic i marzeń.
To już ostatnie dni szkoły. Książki na bibliotecznych półkach zdają się szeptać o dalekich podróżach, niezwykłych bohaterach i sekretach ukrytych między kartkami.
Podczas naszego spotkania z uczniami klasy II „a” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie biblioteka na chwilę stała się zaczarowaną krainą wakacyjnych opowieści. Wyruszyliśmy wspólnie w literacką podróż przez słoneczne plaże, górskie szlaki i zielone leśne ścieżki, na których czekały nie tylko przygody, ale także ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.
Rozmawialiśmy o tym, jak być mądrym i uważnym podróżnikiem podczas letnich wypraw. Dzieci poznawały zasady bezpiecznego wypoczynku, a każda rada była niczym drogowskaz pomagający odnaleźć właściwą ścieżkę do udanych wakacji. Nie zabrakło zagadek, rozmów i wspólnego dzielenia się marzeniami o letnich przygodach.
Dziękujemy wszystkim czytelnikom, nauczycielom i opiekunom za miesiące pełne wspólnego odkrywania świata wyobraźni, pięknych historii, uśmiechów i inspirujących spotkań.
Życzymy Wam wakacji pełnych słońca, radości i niezapomnianych przygód. Niech w Waszych plecakach, obok okularów przeciwsłonecznych i map wakacyjnych wypraw, znajdzie się miejsce na książkę – wiernego przyjaciela każdego podróżnika.
Niech każda przeczytana historia otwiera drzwi do nowych światów, a każda wakacyjna przygoda kończy się szczęśliwym powrotem do domu z bagażem pięknych wspomnień.
















