CzytaMY i on-line działaMY!

Panująca od kilku miesięcy sytuacja sprawia, że działalność instytucji kultury jest znacznie utrudniona. Nie możemy jak do tej pory organizować spotkań autorskich, spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki czy zajęć interaktywnych w budynku biblioteki. Chcemy jednak, aby kultura nadal była obecna w życiu staszowian, dlatego przenosimy część naszej działalności do Internetu. Już wkrótce na naszym fanpage’u na Facebooku oraz na nowo utworzonym kanale na YouTube ruszy akcja „CzytaMY i on-line działaMY”. Będzie ona polegała na cyklicznym publikowaniu filmów edukacyjnych skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat i ich rodziców. Jak sama nazwa wskazuje, filmy będą opierały się na przeczytaniu lub przedstawieniu wybranego tekstu w formie teatrzyku oraz wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do przytoczonej opowieści. Działanie zostanie sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

07-07-2021, BPMiG w Staszowie