Szare, bure i pstrokate, czyli koci świat w bibliotece

Bo koty są dobre na wszystko.
Na wszystko, co życie nam niesie.
Bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień.
A zimą – gdy dzień już zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to k o t – Twój przyjaciel malutki
otuli Cię ciepłym mruczeniem.
/Franciszek Klimek/

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto naszych mruczących pupili, ma podkreślić rolę kota w życiu człowieka i zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się nasi mali przyjaciele. Kot był od zawsze obecny w życiu człowieka, przez lata stał się niezastąpionym towarzyszem, przyjacielem, bohaterem filmów i książek. Kocie święto z każdym rokiem zdobywa coraz więcej zwolenników. Bo koty są dobre na wszystko...
W staszowskiej książnicy świętowaliśmy „po kociemu”. W ramach tego wyjątkowego dnia biblioteka zachęcała pasjonatów kotów i nie tylko, do wypożyczania miauuuczących opowieści... Wystawa pt. „Znane i te mniej znane koty…” oraz zabawa czytelnicza „Wypożycz kota w worku” wprowadziła miłośników książek w miły i puchaty nastrój. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że te niezwykle wrażliwe i inteligentne istoty mogą być lekiem na każde zmartwienie, a ich mruczenie ukoi każdego! Tak więc kochani łapcie swojego kota, drrrrapcie go za uszkiem i „rozkoszujcie” się czytaniem!

28-02-2022, BPMiG w Staszowie