Światowy Dzień Kota – koty są dobre na wszystko!

Rude, pręgowane lub w cętki. Przytulaśne, drapiące, grymaśne. Koty są z nami od tysięcy lat. Na pytanie, jakie są koty? – odpowiedzi jest tyle, ilu właścicieli kotów. Pewne jest jednak to, że te, które do woli wylegują się w fotelach, te bajkowe, te, które chodzą po dachach i te czarne, przebiegające nam drogę – wszystkie koty stały się obiektem zainteresowania uczestników miauczących zajęć. 16 lutego 2023 r. na spotkanie z kocimi opowieściami i nie tylko do biblioteki przywędrowały „Kubusie” z Przedszkola nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Staszowie. Dzień Kota przypadający 17 lutego jest wyśmienitą okazją do rozbudzenia u dzieci kreatywności. Było miło, twórczo i radośnie. Duży entuzjazm wzbudziły konkursy, zagadki, gry i zabawy zręcznościowe związane z motywem przewodnim zajęć. Poznaliśmy kocie upodobania i zwyczaje, odkrywaliśmy kocie tajemnice. Koci świat jest znany dzieciom poprzez bajki, opowiastki, piosenki, czy wierszyki, ale pozostaje równie tajemniczy, bo nie od dziś wiadomo, że każdy „kot chodzi własnymi drogami”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za obecność i za super zabawę!

Światowy Dzień Kota

20-02-2023, BPMiG w Staszowie