Noc Bibliotek 2022 „To się musi powieść”

Czy do biblioteki można przyjść wieczorową porą i fantastycznie się bawić? Oczywiście, że tak. Nasi najmłodsi Czytelnicy stanęli przed niepowtarzalną szansą spędzenia późnych godzin wieczornych w otoczeniu książek i nie tylko... W sobotę, 1 października 2022 roku Biblioteka Publiczna w Staszowie po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „To musi się powieść”, z czym nasza instytucja doskonale sobie poradziła. Na tę jedyną, wyjątkową w roku noc, staszowska książnica zmieniła się w Bajkową Krainę. Na spotkanie z przygodą przybyły postacie z zaczarowanego świata bajek, baśni i powieści. Atrakcji było co niemiara – każdy znalazł coś dla siebie. Podróż po bibliotecznych zakamarkach, urozmaiciły liczne atrakcje w postaci konkursów, animacji, gier, zabaw i pląsów. Uczestnicy zabawy recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, nie tylko po polsku, ale także w obcych językach. Nie zabrakło także głośnego czytania wybranych bajek, bo każdy kontakt z książką rozwija dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Pamiętajmy, że warto po nie sięgać jak najczęściej...
Oprócz atrakcji „dla ducha” nie mogło zabraknąć czegoś „dla ciała”. Na każdego uczestnika, czekała pizza z „Pizzerii 105”. Przepyszne kawałki włoskiego specjału szybko zniknęły z talerzy i mimo widoku ciemności za oknem nikt nie był senny. Po wzmocnieniu strawą i po odzyskaniu sił przyszedł czas na kolejne zabawy i harce między regałami. Aktywności – nie tylko literackie – zapewniły zarówno dzieciom jak i dorosłym dużą dawkę energii i śmiechu. Czas upłynął tak szybko, że nim się spostrzegliśmy, trzeba było wracać do domu. Dziękujemy za wspaniałą zabawę! – jesteście WSPANIALI!!!
Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się, może w innej bajce, z innymi bohaterami, ale jedno jest pewne – wszyscy spotkamy się w bibliotece!

Noc Bibliotek 2022

06-10-2022, BPMiG w Staszowie