MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK – kolejna edycja – STARTUJEMY!!!

Czy pierwsza wizyta małego dziecka w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Otóż tak! Drodzy Rodzice! Przyjdźcie i odbierzcie wyjątkowy upominek, który wprowadzi Wasze dziecko do świata bajek!
Miło nam jest poinformować, iż Biblioteka Publiczna w Staszowie (wraz z filiami) od września 2021 roku po raz kolejny bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, by przypomnieć o korzyściach płynących ze wspólnego rodzinnego czytania.
Tym razem do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat – dzieci urodzone w latach 2015 – 2018 (zarówno te, które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki). Przy zapisie dziecka do biblioteki obecność rodzica/opiekuna prawnego jest obowiązkowa.
Każdy Mały Czytelnik, na start otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w nim książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Wyprawki Czytelnicze są wydawane do wyczerpania zapasów.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Zachęcamy do zapoznania się z ideą projektu na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Wykorzystano grafikę ze strony organizatora projektu.

Potrzebne informacje:

20-10-2021, BPMiG w Staszowie