„Życie i praca duszpasterska bł. ks. kmdr. por. Władysława Miegonia” – wystawa

W Bibliotece Publicznej w Staszowie dostępna jest wystawa poświęcona postaci bł. ks. Władysława Miegonia przygotowana przez Iłżeckie Towarzystwo Historyczno-Naukowe, opracowana przez Pawła Nowakowskiego i Norberta Jastalskiego. Składa się ona z 12 plansz przedstawiających życie i pracę duszpasterską błogosławionego. Postać bł. ks. kmdr. por. Władysława Miegonia związana jest również ze Staszowem, gdzie w 1916 r. objął wikariat.
Oprócz pracy duszpasterskiej dodatkowo zajmował się parafialnym chórem Lutnia, stworzył także zespół teatralny, z którego dochód przeznaczył na zorganizowanie biblioteki parafialnej. Ponadto pomógł w założeniu ochronki dla biednych dzieci. Wśród wiernych staszowskiej parafii zapamiętany jako człowiek o wielkim sercu, pełnym radości i zatroskania o religijne wychowanie dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w holu Biblioteki od 24 listopada do 8 grudnia 2022 r.

„Życie i praca duszpasterska bł. ks. kmdr. por. Władysława Miegonia” – wystawa

24-11-2022, BPMiG w Staszowie