Ferie, ferie... i po feriach

Tegoroczne ferie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie odbyły się pod hasłem „DETEKTYWI NA TROPIE LITERACKICH TAJEMNIC”. Dla małych fanów literatury przygotowano nie lada gratkę – cykl zajęć realizowanych na kanwie literatury dziecięcej. W spotkaniach pełnych detektywistycznych tajemnic, łamigłówek, rebusów, zagadek, szyfrów, projekcji filmowych, twórczych zajęć plastycznych oraz fantastycznych gier i dobrej zabawy uczestniczyli miłośnicy dobrej książki i nietuzinkowych przygód. Kluczem otwierającym świat zabaw była książka Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”. Podczas czterech spotkań, wzorem tytułowego bohatera, uczestnicy ferii doskonalili swoje umiejętności przydatne każdemu adeptowi tej nietypowej profesji. Po określeniu cech, jaki powinien posiadać detektyw, dzieci rozwiązywały różne zadania i zagadki, potwierdzając tym samym, że nie brak im odwagi, ciekawości, energii i spostrzegawczości. Przegranych nie było. Zwyciężyła dobra zabawa!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólnie spędzony czas i zabawę. Mamy nadzieję, iż po feriach w bibliotece pozostaną nie tylko miłe wspomnienia dobrej zabawy, ale przede wszystkim przekonanie, że książka, to nie tylko lektura obowiązkowa...

03-02-2022, BPMiG w Staszowie